Blikání LED žárovek, čím je to způsobeno?

Pokud se již nějakou dobou pohybujete na poli LED žárovek, jistě jste se někdy museli setkat s tím, že vám LED žárovka začala blikat. V dnešním článku si představíme, co způsobuje ono zmiňované blikání a jak jej vyřešit. 

V prvé řadě je nutné rozlišit tři základní situace, kdy LED žárovky mohou blikat.

1) První situací je před nastartováním, novější vozidla totiž před nastartováním provádí kontrolu žárovek, kdy do každé žárovky pustí minimální množství proudu, vzhledem k tomu, že LED žárovce stačí malý odběr, blikání je na světě. Toto lze vyřešit pouze pomocí diagnostiky.

ŘEŠENÍ: vypnutí kontroly žárovek pomocí diagnostiky. Jedná se o tzv. studený test žárovek, který lze ve většině případů pomocí diagnostiky deaktivovat.

2) Další situací, kdy LED žárovky mohou blikat je, ve chvíli, kdy řídící jednotka nepozná, že na autě jsou LED žárovky. Ano, čtete správně. Ve vozidle se totiž nachází tzv. can-bus směrnice, která označuje způsob komunikace mezi jednotkami, senzory a čidly v autě. Tato komunikace probíhá pomocí datového kabelu. Vzhledem k tomu, že každá žárovka na autě tedy musí dosahovat minimálního odběrového proudu, tak ve chvíli, kdy řídící jednotka vozu vyhodnotí, že LED žárovka tohoto minimálního proudu nedosahuje, LED žárovka se pouze rozsvítí, zabliká a hned se vypne.

ŘEŠENÍ: výběr vhodných LED žárovek (s odpovídajícím odběrem), nebo koupě eliminátoru. (eliminátory totiž dokáží přidat dodatečnou zátěž a tím nasimulovat parametry klasické vláknové žárovky)

eliminátor chybových hlášení H7 elektronický - 1ks

 

3) Kdo však už někdy kupoval LED žárovky, tak se možná setkal s tím, že začaly blikat až po čase. Důvod je prostý. Tyto žárovky jednoduše řečeno prostě vyhoří. Nejčastěji je to způsobeno jejich nekvalitním zpracováním, díky kterému jsou extrémně citlivé na změny napětí. Je třeba si uvědomit, že při zapnutém motoru, napětí v elektrické soustavě auta totiž  kolísá kolem 12 V až 14,4 V.

ŘEŠENÍ: Řešením tohoto problému je nákup LED kvalitních žárovek od značkových obchodů, které zaručují mnoho let bezproblémového provozu. Naše světla nehlásí chybová hlášení a neblikají a stejně tak neruší rádio.  Autožárovky LED H7 model M2 2 ks - AutaVeStylu s.r.o.

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu