Brzy se stmívá, jak spolehlivě zlepšit viditelnost na cestách?

Jak v dnešních dnech zlepšit viditelnost na cestách? Jistě jste si všimli, že v poslední době se stmívá čím dál tím dříve a každý den na silnicích dochází k vážným dopravním nehodám. Příčinou řady z nich je totiž nedostatečná viditelnost. 

Nechte si seřídit světla 

Zlepšit viditelnost na cestách můžete v pohodě sami a to zcela zadarmo. Můžete si totiž seřídit světla a přímo v domácích podmínkách. Je však nutné mít na paměti, že z výroby jsou světla seřizována tak, aby vůz nebyl nijak naložený a nijak zatížený. Pokud máte v zavazadlovém prostoru těžší předměty, je třeba je vyndat. Dále je také nutné myslet na to, že seřízení by mělo probíhat na rovném povrchu, např. na rovné podlaze proti zdi. Začněte tím, že si na zeď udělejte tužkou čáru ve výšce odpovídající dolní hraně světel a nyní rozsviťte světla. Paprsek by měl dosahovat asi 5 centimetrů pod čáru. Nyní je potřeba otevřít kapotu. Jakmile je otevřena, zkuste najít u každého světla otvor pomocí, kterého se světla seřizují, tak aby vyzařované světlo odpovídalo nakresléne čáře. U většiny automobilů vám k seřízení postačí imbus.  .

Simple Ways to Replace a Headlight Adjustment Screw

Nechte světla rozleštit

Plastové světlomety mají tu vlastnost, že po čase začnou blednout a začne se na ně lepit nepříjemná vrstva mastnoty a nečistot. Příčinou je poškození ochranné UV vrstvy. K tomu dochází působením okolních vlivů – dešťovou vodo, změnami teploty, mytím vozidel v myčkách a také poškozením od odletajících kamínků či prachu od jedoucích aut. Tím se snižuje množství světla vyzařovaného světlometem. Na rozleštění světlometů stačí použít jakoukoliv lešticí pastu, kterou zakoupíte i u nás. 

Pros and Cons of LED Lights for Cars | LED Equipped

Vyměňte klasické halogenové žárovky za ledky  

V případě, že vám nepomůže ani rozleštění a seštelování světel, doporučujeme zakoupit LED žárovky. Díky LED žárovkám totiž získáte nejsilnější technologii osvětlení na autě za dostupnou cenu. U LED žárovek je výhoda, že není nutné vyměňovat celý světlomet ani kupovat nové auto vybavené LED světly, a dokonce ani není nutné provádět žádné dodatečné úpravy na autě. Navíc díky zvýšené viditelnosti se na cestách budete cítit bezpečněji. Další výhodou je, že vaše auto omládne a díky LED žárovkám budete mít moderní a bělejší osvětlení. LED žárovky vám také přinesou úsporu času, neboť narozdíl od halogenových žárovek mají vyšší životnost a odpadá vám pravidelné měnění žárovek. V neposlední řadě je obrovskou výhodou hlavně zvýšená viditelnost, protože LED žárovky svítí několikanásobně lépe než klasické žárovky, obrovskou výhodou je, že se vám na cestách v noci podaří lépe spatřit případné překážky.viditelnost na cestách.

A nebudu s ledkami oslňovat?

Nemusíte se bát. S našimi LED žárovkami určitě oslňovat nebudete, a to z jednoho prostého důvodu, LED žárovky bychom totiž mohli rozdělit na ty kvalitní a nekvalitní. Ty nekvalitní jsou přesně ty, které svítí tam, kam nemají a oslňují protijedoucí řidiče. Nekvalitní LED žárovky mají totiž často čipy o velikosti 7x5mm. Kdežto ohnisko halogenové žárovky, má velikost pouze 2x0,5mm. Čip na nekvalitních LED žárovkách je výrazně větší a svítí z výrazně větší plochy. Takové světlo se odráží na výrazně větší plochu, a proto takové žárovky budou vždycky oslňovat. Představte si ale, že kvalitní LED právě neoslňují. Jak je to možné? Naše LED žárovky mají totiž čipy umístěné v místě vlákna a o stejné velikosti jako vlákno běžné žárovky.

mceclip0-13

Nejsou ledky nebezpečné?

Nemusíte se bát. Nebezpečné to určitě není. Pokud porovnáte svítivost halogenových žárovek s LED žárovkami, tak zjistíte, že halogenové žárovky mají nižší svítivost, což naopak může vést k tomu, že řidič včas nezareaguje na patřičné překážky. Nehledě na to, že halogenové žárovky jsou považovány za větší bezpečnostní riziko, neboť dosahují vyšších teplot, což představuje riziko vzplanutí, pokud se sklo vlákna dostane do kontaktu s hořlavým materiálem. Nehledě na to, že klasické vláknové žárovky mají nižší životnost než LED žárovky, a tak se často stává, že vám dříve odejdou. Pokud máte ještě nějaké další otázky, mrkněte do naší sekce nejčastějších dotazů.

Vybírejte hlavně kvalitní LED žárovky

V rámci zvýšení bezpečnosti používejte pouze LED žárovky osvědčených výrobců, pamatujte, že nižší cena nutně neznamená kvalitu, ale často je lepší si za kvalitnější varianty připlatit.  Také doporučujeme si zkontrolovat, zda vám svítí všechny žárovky na vašem voze, jako jsou blinkry, brzdové žárovky, parkovací či couvací. Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení, neblikají, stejně tak neruší rádio. Prohlédněte si naši nabídku zde.

 

Porovnání svítivosti obdélník

 

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu