Co je to LED sufit a k čemu slouží?

Setkali jste se někdy s tzv. sufitkami? Sufit nebo sufitka je typ žárovky, která se ve většině případů používá v osvětlení interiéru. Poznáte je tak, že vypadají jako válec, který má na obou stranách kovové bajonety, pomocí kterých je vložíte do světla. Samozřejmě i sufitové žárovky lze zaměnit za ledkové. Jejich výhodou je, že často pasují formou výměny kus za kus, mají větší životnost a pochopitelně svítí daleko lépe než klasické sufitové žárovky. Kromě interiéru se s nimi setkáte také u osvětlení SPZ. 

DSC09489

Rozměry

Sufit se dají pořídit v různých velikostech. Nejčastější je rozměr 41 nebo 42 mm. Stejně tak, ale není vůbec výjimkou, když se se setkáte i s variantami 28 mm, 31 mm, 36 mm či 39 mm. 

K čemu slouží?

Sufit lze použít pro osvětlení kabiny, nejčastěji se jedná o stropní osvětlení, osvětlení kufru či dveří. Často se s nimi setkáte ale i u osvětlení SPZ, kde se nachází často varianta o velikosti 36 mm.  

¨

Problémy s blikáním

Pokud jste již někdy kupovali někdy nějaké ledkové sufitky, možná se vám stalo, že vám začaly blikat. Buď se to stalo hned po koupi nebo po čase. Je to z toho důvodu, že některé levnější LED sufitky jsou nekvalitně zpracované a díky tomu mohou být extrémně citlivé na změny napětí. Je třeba si uvědomit, že při zapnutém motoru, napětí v elektrické soustavě auta  kolísá kolem 12 V až 14,4 V, a proto se také levnější LED žárovky, které na změny napětí nejsou stavěny, často velmi brzo rozblikají. U našich LED žárovek se toto nestává, neboť ty obsahují součástky, které jsou schopny přidávat zátěžové napětí, tak aby kolísání napětí nemělo vliv na životnost LED žárovky.  

 Nastává otázka, kde sehnat kvalitní LED žárovky?

Pokud jste se rozhodli pro vylepšení vzhledu vašeho vozu či zvýšení bezpečnosti na cestách, můžete mrknout na naší nabídku, kde naleznete veškeré LED žárovky na téměř všechna vozidla. Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení a neblikají, stejně tak neruší rádio. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, klidně se na nás obraťte.

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu