Homologované LED žárovky, lze vůbec něco takového zakoupit?

Máme v nabídce LED H7 žárovky s homologaci! Tak zněl titulek jednoho z prodejců, který toto uváděl na svém webu. V České republice je tomu tak, že je nutné, aby byl homologován vždy samotný světlomet, a to pro konkrétní světelný zdroj. Pokud je z originální světlomet osazen LED zdrojem již z výroby, je to v pořádku, protože takový světlomet je homologován pro použití jako celek. Tedy alespoň tak to platilo donedávna. 

V Německu ale v roce 2020 došlo ke zlomu. Existuje totiž něco jako dodatečná homologace světel. Německým výrobcům světel se v rámci národního schválení povedlo dosáhnout homologace LED žárovek, které je dnes možné na některých vozdel bez problému použít Ledky místo žárovek však zatím proto mohou do aut legálně nainstalovat jen řidiči aut s německou poznávací značkou. Navíc s sebou pro případ policejní kontroly musí vozit vytištěný dodatek ke schválení typu a do motorového prostoru ke světlometu vylepit speciální samolepku. (Aktuálně, 2020). 

Takže ano, homologované LED žárovky lze zakoupit, jen ne všechny v ČR. Legálně je možné používat náhrady jen některé.

Autožárovky LED H7 model M2 2 ks - AutaVeStylu s.r.o.Proč i přesto po LED žárovkách sáhnout?

Díky LED auto žárovkám můžete na autě nahradit tradiční žárovky a získat nejnovější technologii osvětlení za dostupnou cenu (není nutné vyměňovat celý světlomet ani kupovat nové auto vybavené LED světly) a ani není třeba provádět žádné dodatečné úpravy na autě. Dalším stěžejním faktorem je bezpečnost. Díky zvýšené viditelnosti se na cestách budete cítit bezpečněji. Vaše auto omládne a díky LED žárovkám budete mít moderní a bělejší osvětlení. LED žárovky vám také přinesou úsporu času, neboť narozdíl od halogenových žárovek mají vyšší životnost a odpadá vám pravidelné měnění žárovek. Dalším důvodem je také zvýšená viditelnost, vzhledem k tomu, že LED žárovky svítí několikanásobně lépe než klasické žárovky, obrovskou výhodou je, že se vám na cestách v noci podaří lépe spatřit případné překážky.

Jaká jsou úskalí použití nehomologovaných LED žárovek?

  • Běžná silniční kontrola - Pokud světla budou vypadat "normálně", nikdo to při běžné silniční prohlídce většinou neřeší. Problém nastává v případě použití nekvalitní sady, u které je na první pohled vidět, že oslňuje ostatní a doslova "bije" na oko. 
  • STK - Na STK se měří pouze sklon světel, nikoli jejich svítivost, nebo barva.
  • Nehoda - Pokud se přijde na to, že je na autě nepovolená instalace LED osvětlení, muselo by se prokázat, že k předmětné nehodě došlo opravdu kvůli oslnění protijedoucího vozidla a také, že přímo to bylo příčinou té nehody.

 

ammm

A které LED žárovky vybrat a proč bych si je měl pořídit zrovna od vás?

Pokud jste se rozhodli pro vylepšení vzhledu vašeho vozu či zvýšení vaší bezpečnosti na cestách, jste tu správně. U nás máte totiž jistotu, že vám zakoupené LED žárovky nebudou na autě hlásit chybu či oslňovat protijedoucí řidiče. Možná již víte, že pro světla s čočkou můžete vzít jakékoliv LED žárovky od řady X10S a výše a naopak pro klasická světla s parabolou můžete rovnou objednat variantu LED H7 M2. V případě, že byste si nevěděli rady, budeme rádi, když mrknete do naší sekce jak namontovat LED žárovky nebo jak vybrat správné LED žárovky. Celou naši nabídku LED žárovek naleznete zde.  Všechny naše LED žárovky nehlásí chybová hlášení, neblikají a neruší rádio.  Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, klidně se na nás obraťte.

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu