Jaké LED auto žárovky H7 dát do světel, co mají čočku?

Možná jste si někdy pokládali otázku, jaké LED auto žárovky namontovat do světel s čočkou, neboli projektory. Prosvítí LED žárovky čočku? Jak si s LED žárovkami bude rozumět jednotka? Bude to vůbec svítit tak, jak má? Bude to vůbec pasovat? Nebudou oslňovat ostatní řidiče? A jak je to s legislativou? Pokud vás tohle všechno zajímá, pak pro vás dnešní článek bude to pravé ořechové.  

Co je to čočka?

Světla s čočkou nebo také světla s projektory jsou taková světla, která mají žárovky umístěné v kovové baňce tvořenou zrcadly, na stěně této baňky se navíc nachází lupa, která svým tvarem připomíná čočku. Výhodou světel s čočkou je ta, že jsou jasnější než klasická světla s parabolou a také lépe distribuují světlo, díky čemuž téměř nikdy neoslňují protijedoucí řidiče.

10010322a
 

S žárovkami od řady X10S a výše na tom budete dobře

Pro světla s čočkou jsou vhodné jakékoli žárovky od modelu X10 výše – můžete ale i sáhnout po modelu X11S či například X12. Tyto LED auto žárovky představují z hlediska výkonnosti silnější variantu. Jejich výhodou je zároveň, že mají umístěné čipy ve stejném místě, jako bývá ohnisko halogenové žárovky, z tohoto důvodu nedochází k oslnění. 

AXHL-TUN07-PPT-B-A_1_1 

Pokud si nejste jisti s výběrem, mrkněte na náš článek, jak vybrat správné LED žárovky.  

Prosvítí vaše LED žárovky světla s čočkou?

Pokud si kladete otázku, zda LED žárovky prosvítí světla s čočkou, pak pro vás máme dobrou zprávu. Vzhledem , že naše LED žárovky mají velmi silné čipy, tak zde nehrozí, že by neprosvítily čočku světel. Nemusíte se tedy bát. 

Porovnání svítivosti obdélník

Zkontrolujte si ještě nutnost LED adaptérů

Některá vozidla s čočkou nemají uchyceny žárovky pružinou, zde je nutné k dokoupit ještě LED adaptéry, které naleznete zde. Ty dokážou změnit závit tak, aby bylo možné namontovat LED žárovky bez nutnosti předělání instalace.

as_adapt 

Více naleznete v článku Co je to LED adaptér a k čemu slouží

Co jednotka, nebude mi hlásit chyby prasklé žárovky?

Tento problém se často stává u levnějších LED žárovek, které nemají minimální nutný odběr proudu. U našich žárovek se vám toto nestane, neboť všechny, které máme v nabídce, mají odpovídající odběr proudu a řídící jednotka tak nehlásí chybová hlášení.   

Co legislativa?

LED žárovky do hlavních světel doposud nemají homologaci pro provoz na pozemních komunikacích. Nicméně je nutné podotknout, že v okolních státech EU (Něměcko, Rakousko) (Aktuálně.cz, 2021) již první modely mají homologaci. Je tedy otázka času, než se tento trend rozšíří i do České republiky. Co se STK týče, na STK se většinou měří pouze sklon světel, nikoli jejich svítivost, jinými slovy pokud ledky svítí tam, kam mají, máme zkušenost s tím, že na STK proběhlo vždy vše v pořádku, neboť jediné, co se lišilo oproti klasickým žárovkám, byla barva světla. Navíc u pořídite i LED žárovky o barevné teplotě 4300K, které simulují barvu klasické halogenové žárovky, a pak je rozdíl skoro nerozpoznatelný. Problémy nastávají spíše v případě použití nekvalitní sady, u které je na první pohled vidět, že oslňuje ostatní řidiče. 

Nastává otázka, kde sehnat kvalitní LED žárovky?

Pokud jste se rozhodli pro vylepšení vzhledu vašeho vozu či zvýšení vaší bezpečnosti na cestách, můžete mrknout na naší nabídku, kde naleznete veškeré LED žárovky na téměř všechna vozidla. Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení a neblikají, stejně tak neruší rádio. Veškeré naše produkty, které nabízíme, jsme dlouhodobě testovali, než jsme je začali nabízet. Máme produkty, které tu nikdo jiný nemá a hlavně produkty, které dělají přesně to, co dělat mají. U našich LED deklarujeme velmi vysokou životnost a hlavně funkčnost.  Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, klidně se na nás obraťte.

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu