Jaký je rozdíl mezi H4 a H7 žárovkou?

Dnes si povíme, jaký je rozdíl mezi auto žárovkami H4 a H7. V dnešním článku se také dozvíte, ve kterých vozidlech najdete nejčastěji H4 žárovky a zda je možné je mezi sebou nahradit.  

Autožárovky LED H7 model M2 2 ks - AutaVeStylu s.r.o.Dvouvláknová žárovka H4 

Jak již napovídá nadpis, hlavním rozdílem mezi H4 a H7 žárovkou, bude zejména to, že H4 žárovka je dvouvláknová. Znamená to, že má dva směry, ze kterých vychází světlo - pro potkávací a dálkové zvlášť. S H4 auto žárovkami se nejčastěji setkáte u starších vozidel, ale není tomu tak vždy.

H4 Headlight Won't Fit! | Lighting / Visibility | ST-Owners.com

Pokud si nejste jisti s výběrem, mrkněte na náš článek, jak vybrat správné LED žárovky.  

Porovnání svítivosti obdélník

 

3 kontakty u H4 žárovek

Jak jste si mohli všimnout výše H4 žárovky mají 3 kontakty narozdíl od H7. 

 

 

U H4 světel, potkávací a dálkové světlo vychází z jednoho místa 

Pokud u H4 zapnete potkávací a následně dálková světla, rozsvítí se vám oboje světla ze stejného místa, protože H4 světlomety mají často tzv. 1 parabolu, narozdíl od H7 světel, které mají potkávací a dálková světla rozdělená. 

 

zdroj: FB skupina autavestylu club

Jak fungují H4 žárovky v provedení LED? Fungují na nich potkávací a dálková světla?

U většiny levných LED žárovek, tedy běžně dostupných na internetu, je problém, že LED H4 nesvítí tak, jak by měla. Často totiž nefujguje přepnutí z potkávacích světel na dálkové, a nebo rozdíl mezi potkávacími a dálkovými světly je téměř nerozeznatelný. Výhodou našich modelů LED H4 je, že fungují stejně jako klasické žárovky bez nutnosti rozsáhlých úprav a ve většině případů pasují formou kus za kus. Pamatujte tedy na to, že nízká cena nutně neznamená úsporu, z důvodu, že levnější LED žárovky jsou často nekvalitně zpracovány a mají nízkou životnost. Naše modely LED H4 naleznete zde

Je možné zaměnit H4 a H7 žárovky?

Mechanicky je zaměnit určitě nejde. Je to z toho důvodu, že do H4 žárovek vedou 3 konektory, kdežto do H7 žárovek vedou pouze dva. Bez nutnosti úpravy elektro instalace to možné určitě není.

 aDSC09505-upraven8

 

Asi bych měl zájem o LED žárovky, poradíte mi?

Pokud jsme vás již přesvědčili, že je lepší si připlatit za LED žárovky, mrkněte na naší nabídku, kde naleznete veškeré LED žárovky na téměř všechna vozidla. Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení a neblikají, stejně tak neruší rádio. Prohlédněte si naši nabídku zde. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, klidně se na nás obraťte.

   

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu