Kupoval jsem na internetu LED žárovky a hlásí mi chybu. Co se s tím dá dělat a čím to je?

Kupovali jste už někde v minulosti nějaké LED žárovky a hlásily vám chybu na palubním počítači? Dnes se podíváme na to, čím to mohlo být způsobeno a jak se to dá vyřešit. Je to velmi podobné situaci, jako když LED žárovky začnou blikat. 

Zřejmě jste koupili nekvalitní typ

sada-led-ziaroviek-led-h7-c6-cob-bridgelux-7600-lm

Pokud se vám stalo, že vám zakoupené LED žárovky hlásily chybová hlášení, může to být způsobeno tím, že se řídící jednotka vozu domnívá, jakoby v autě žárovka vůbec nebyla. Je to z toho důvodu, že v novějších vozidlech se nachází tzv. can-bus směrnice, která označuje způsob komunikace mezi jednotkami, senzory a čidly v autě. Tato komunikace probíhá pomocí datového kabelu. Z tohoto důvodu je nutné, aby každá žárovka na autě dosahovala minimálního odběrového proudu a tady přesně nastává problém. Některé levnější LED žárovky totiž nemají odpovídající odběr proudu, a protože si auto myslí, že tam žárovka není vůbec, proto vyhodnotí chybové hlášení.

ŘEŠENÍ: výběr kvalitnějších LED žárovek (s odpovídajícím odběrem), nebo koupě eliminátoru. (eliminátory totiž dokáží přidat dodatečnou zátěž a tím nasimulovat parametry klasické vláknové žárovky)

eliminátor chybových hlášení H7 elektronický - 1ks

Možná máte problémové vozidlo

Pokud se vám stalo, že vám zakoupené LED žárovky hlásily chybová hlášení, i přesto, že prodejce uváděl, že jsou can-bus, je možné, že to je tím, že máte problémové vozidlo. Některá vozidla, zejména zn. Audi, si s LED žárovkami nerozumí, a proto vám často mohou hlásit chybové hlášení i kvalitnější modely. Ale i to má své řešení!

ŘEŠENÍ: pomocí diagnostiky vypnout hlášení chyb, nebo koupě eliminátoru. (eliminátory totiž dokáží přidat dodatečnou zátěž a díky tomu si vozidlo bude myslet, že tam je klasická žárovka).

What is a Car Diagnostic Test?

 

 Věděli jste, že naše LED žárovky chyby nehlásí? 

V rámci zvýšení bezpečnosti doporučujeme používat LED žárovky od osvědčených výrobců, pamatujte, že nižší cena nutně neznamená kvalitu, ale často je lepší si za kvalitnější varianty připlatit.  Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení, neblikají a stejně tak neruší rádio. Prohlédněte si naši nabídku zde.

 

Porovnání svítivosti obdélník

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu