LED auto žárovky, které neoslňují, vy je prý máte? A mohu je vidět?

Pokud jste již někdy v minulosti kupovali na internetu LED žárovky, možná jste se setkali s tím, že po tom, co jste je namontovali, na vás protijedoucí řidiči blikali. Čím je to způsobeno? Je to z toho důvodu, že některé LED auto žárovky, které jsou běžně dostupné na internetu nemají správnou konstrukci těla a čipů,  které by byly určeny do hlavních světel. Dnes si povíme, čím se toto dá vyřešit. 

Autožárovky LED H7 model M2 2 ks - AutaVeStylu s.r.o.

Co je oslnění? 

Na začátek si pojďme tento problém trochu představit. Oslnění je jev, během kterého se v zorném poli oka vyskytnou příliš velké jasy nebo jejich prostorové či časové kontrasty jasu překračují adaptabilitu zraku, při oslnění nastává ztížená činnost zrakového systému. Z hlediska auto osvětlení k oslnění dochází zejména ze dvou důvodů.

Proč k oslnění dochází?

Prvním důvodem mohou být nevhodně zvolené žárovky, takové žárovky které nevyzařují světlo tam, kam mají, ale především vyřazují světlo směrem nahoru, a to přímo na protijedoucí řidiče. Dalším důvodem, které často způsobují oslnění, jsou často také nevhodně seřízená světla. K seřízení světel dochází buď pomocí šroubů, které naleznete na každém světlometu a nebo na přístroji, který se jmenuje regloskop. Tento přístroj naleznete většinou v každém dobře vybaveném autoservisu nebo na stanicích technické kontroly.

279669055_774439077294087_383028826126963382_n

Jenže jak je to s těmi ledkami? Oslňují všechny tím pádem?

Teď, když už víme, co je to oslnění a jak vzniká, se vraťme zpátky k ledkám. U LED žárovek je to trochu složitější. Problém týkající se oslňování se totiž často týká levných LED žárovek, které jsou běžně dostupné na internetu. Vzhledem k tomu, že internet je těmito levnými modely přehlcen, tak přesně tady nastává problém. Většina levných LED žárovek má totiž čipy o velikosti 7x5mm. Přitom ohnisko halogenové žárovky, má rozměry pouze 2x0,5mm. Čip na takových LED žárovkách je tedy výrazně větší, a proto svítí z výrazně větší plochy. Logicky se toto světlo odrazí na výrazně větší plochu, což způsobí zmíněné oslnění. Jenže jak z toho ven? Řešením je kupovat takové LED žárovky, které mají umístěné čipy ve stejném místě a o stejné velikosti, jako bývá vlákno halogenové. V naší nabídce všechny tyto LED najdete. 

aspat

Správně zvolené LED auto žárovky neoslňují

Dát LED, aniž by docházelo k oslnění protijedoucích, možné je. Pokud je ohnisko LED žárovky na správném místě, je úplně jedno, z jakého zdroje světlo vychází. Když totiž zasvítíte LED žárovkou do zrcadla, tak se světlo neodrazí jinam než s vláknovou žárovkou.

IMG_3041_1

Kde teda sehnat LED žárovky, které neoslňují?

Teď, když už víte, že existují i LED auto žárovky, které neoslňují. Můžete mrknout na naší nabídku, kde naleznete veškeré LED žárovky na téměř všechna vozidla. Všechna naše světla navíc nehlásí chybová hlášení a neblikají, stejně tak neruší rádio. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, klidně se na nás obraťte.

   

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu