Mám jedničkovou Octávku a chtěl bych dát ledky? Půjde to? Nebudu oslňovat?

Máte jedničkovou Octávku a trápí vás nízká svítivost vašich světel? Přemýšleli jste nad ledkami? Budou oslňovat ostatní řidiče? A vůbec, určitě to bude něco drahého! Jak je to vůbec s legislativou? Pokud vás tohle všechno zajímá, pak jste tu dnes správně. 

DSC02207-min

Žárovky lze vyměnit za ledky kus za kus. Drahé to není.

U jedničkové Octávky se setkáte žárovkami H4. H4 žárovky jsou žárovky, které mají dvě vlákna, dvouvláknové - jedno pro potkávací a druhé pro dálkové osvětlení. Stačí vám tedy koupit jednu sadu těchto světel. 

 

 

19574-1

Odkaz pro LED H4 cena od 1 000 Kč

 

Budu oslňovat protijedoucí řidiče? Jak to je?

Obecně platí, že LED žárovky bychom mohli rozdělit na ty kvalitní a nekvalitní. Ty nekvalitní jsou právě ty, které svítí tam, kam nemají a přesně ty oslňují protijedoucí řidiče. Nekvalitní LED žárovky mají totiž až příliš velké čipy a světlo se díky tomu rozprostírá tam, kam nemá. Všechny naše LED žárovky mají umístěné čipy ve stejném místě, jako halogenové vlákno, a navíc má stejnou velikost.

h7 lom světla čočka

Co ta legislativa?

Většina LED žárovek do hlavních světel nemá homologaci pro provoz na pozemních komunikacích. Nicméně je nutné podotknout, že v okolních státech EU (Něměcko, Rakousko) (Aktuálně.cz, 2021) již mají první modely homologaci. Co se týče STK, tak tam se většinou měří pouze sklon světel, nikoli jejich svítivost, jinými slovy pokud ledky svítí tam, kam mají, máme zkušenost s tím, že na STK proběhlo vždy vše v pořádku, neboť jediné, co se lišilo oproti klasickým žárovkám, byla barva světla. Navíc u nás pořídite i LED žárovky o barevné teplotě 4300K, které simulují barvu klasické halogenové žárovky, a pak je rozdíl skoro nerozpoznatelný. Problémy nastávají spíše v případě použití nekvalitní sady, u které je na první pohled vidět, že oslňuje ostatní řidiče. 

Porovnání svítivosti obdélník

Mohu je tedy objednat?

Pokud jste se rozhodli pro vylepšení vzhledu vašeho vozu či zvýšení vaší bezpečnosti na cestách, můžete zmíněné LED žárovky rovnou objednat,  jako bonus se navíc můžete spolehnout na to, že vám žárovky nebudou hlásit chybová hlášení, blikat, či rušit rádio. Pokud si s čímkoliv nebudete vědět, klidně se na nás obraťte.

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu