Proč se vyplatí si připlatit za dražší LED auto žárovky?

Proč se vyplatí si připlatit za dražší LED auto žárovky?

Pokud jste již někdy v minulosti kupovali na internetu LED žárovky, možná jste se setkali s tím, že vám za velmi krátkou dobu odešly či začaly blikat nebo hlásit chybové hlášení na palubním počítači. V dnešním článku si povíme, proč je vždycky lepší si raději připlatit za žárovky dražší a kvalitnější.

Autožárovky LED H7 model M2 2 ks - AutaVeStylu s.r.o.Bezpečnost

Koupí dražších LED žárovek zvyšujete svou bezpečnost. Dražší LED žárovky totiž často svítí lépe než ty levnější a díky tomu se můžete těšit vyšší svítivosti a vyšší viditelnosti na cestách. Dražší LED žárovky mají také často kvalitnější zpracování a díky tomu máte jistotu, že vám nijak nepoškodí světlomety. Kromě toho jsou často dražší produkty vyvíjeny daleko důkladněji a podléhají přísnějším procesům kontroly kvality.  

Vyšší svítivost

Dražší LED žárovky vám také ve většině případů budou svítit daleko více než levnější varianty, kterých je plný internet. Například náš model LED H7 X11S má zhruba o 50 % vyšší svítivost než většina běžně dostupných modelů na internetu.

Porovnání svítivosti obdélník

 

Can-bus a chyby prasklé žárovky

Jestli jste už někdy kupovali levnější LED auto žárovky možná se vám stalo, že vám zakoupené ledky hlásily chybová hlášení. Je to totiž způsobeno tím, že se řídící jednotka vozu domnívá, jakoby v autě žárovka vůbec nebyla, v novějších vozidlech se totiž nachází tzv. can-bus směrnice, která označuje způsob komunikace mezi jednotkami, senzory a čidly v autě. Z tohoto důvodu je nutné, aby každá žárovka na autě dosahovala minimálního odběrového proudu a tady přesně nastává problém. Levnější LED žárovky totiž často nemají tento odpovídající odběr proudu, a protože si auto myslí, že tam žárovka není vůbec, proto vyhodnotí chybové hlášení.  Výhodou dražších LED auto žárovek je ta, že se vám to s největší pravděpodobností nestane, neboť takové LED žárovky mají většinou odpovídající nutný minimální odběr proudu. 

S levnějšími LED žárovkami budete s největší pravděpodobností oslňovat

Většina levných LED žárovek má čipy o velikosti 7x5mm, naopak ohnisko halogenové žárovky, má rozměry pouze 2x0,5mm. Čip na takových LED žárovkách je výrazně větší a svítí z výrazně větší plochy. Proto takové LED žárovky budou vždy oslňovat. Dražší LED žárovky mají umístěné čipy ve stejném místě a o stejné velikosti, jako bývá vlákno halogenové, proto tedy u dražších LED žárovek často nedochází k oslnění.  Navíc i přes to, že levné LED žárovky mají často nižší svítivost než halogenové žárovky, tak taktéž oslňují. Naopak dražší LED mají svítivost třeba i 7000lm, a přesto neoslňují. Jak je to možné? Nejde tedy o svítivost, ani o barvu, ale o umístění a velikost ohniska, ze kterého světlo vychází.  

279669055_774439077294087_383028826126963382_n 

zdroj: FB skupina autavestylu club

Životnost

Nízká cena nutně neznamená úsporu, je to z toho důvodu, že levnější LED žárovky jsou často nekvalitně zpracovány, a proto mají nízkou životnost. V běžné praxi často nevydrží ani rok. Pro vás to tedy může znamenat koupi zase dalších LED žárovek, a tedy zase další vyhození peněz. Naše LED žárovky vydrží často i déle než 3 roky. Můžete se o tom dočíst v našem rozhovoru s naším spokojeným zákazníkem, který naleznete zde

Levné žárovky nevydrží, neustále si je musíte kupovat znovu a vlastně vůbec neušetříte

Jak jsme uváděli výše, nevýhodou levných LED žárovek je ta, že mají často velmi nízkou životnost. Často to některé zákazníky vede k tomu zvolit levnější variantu s vidinou, že ušetří. Jenže tím, že tyto ledky moc dlouho nevydrží, často je nutné je zase koupit znovu a takhle to je celé dokola. Proto doporučujeme kupovat LED žárovky od renomovaných dodavatelů. V naší nabídce naleznete spoustu LED žárovek, které nehlásí chybová hlášení, neblikají, či neruší rádio. 

Blikají

Pokud jste již někdy kupovali levnější LED žárovky, možná se vám stalo, že tyto LED žárovky začaly blikat. Buď se to stalo hned po koupi nebo po čase. Vzhledem k tomu, že levnější LED žárovky jsou často nekvalitně zpracované, díky tomu mohou být extrémně citlivé na změny napětí. Je třeba si uvědomit, že při zapnutém motoru, napětí v elektrické soustavě auta  kolísá kolem 12 V až 14,4 V, a proto se také levnější LED žárovky, které na změny napětí nejsou stavěny, se často velmi brzo rozblikají. U dražších LED žárovek se toto moc nestává, neboť ty často obsahují součástky, které jsou schopny přidávat zátěžové napětí, tak aby kolísání napětí nemělo vliv na životnost LED žárovky.  

 aDSC09505-upraven8

 

Máte plnou záruku

Ze zákona jako zákazník máte na každé zakoupené zboží záruku 2 roky, v případě uzavření kupní smlouvy na dálku, tedy nákupu na internetu, můžete také zboží do 14 dnů bez udání důvodu vrátit. Na ostatních stránkách na internetu toto ale běžné není. Často se v případě prvních problémů přestanou ihned prodejci komunikovat. My s každým zákazníkem jednáme upřímně a nestalo se nám, že bychom případnou reklamaci neřešili. 

Kde kvalitní LED žárovky sehnat?

Pokud jsme vás již dostatečně přesvědčili, že je daleko lepší si připlatit za dražší varianty LED žárovek, mrkněte na naší nabídku, kde naleznete veškeré LED žárovky na téměř všechna vozidla. Všechna naše světla například nehlásí chybová hlášení a neblikají, stejně tak neruší rádio. Prohlédněte si naši nabídku zde. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, klidně se na nás obraťte.

   

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu