Vybíráme LED žárovky I. – potkávací světla

Rozhodli jste se vyměnit své původní autožárovky za výkonnější či stylovější variantu? Pak před sebou budete mít (možná) nelehký úkol – vybrat tu správnou žárovku, která bude perfektně sedět a zároveň bude splňovat vaše představy. A to může dát leckdy zabrat. Proto pro vás máme miniprůvodce, který vás při výběru ideální LED žárovky pomůže nasměrovat tím správným směrem. Dnes si posvítíme konkrétně na potkávací světla.

Parabola, nebo čočka?

Na úvod je potřeba si říci jednu zásadní věc: ne každou žárovku lze používat na veřejných komunikacích. Ano, řeč je o homologaci. Dále si musíme na začátku našeho rozhodování odpovědět na zásadní otázku – máme světlo s parabolou, nebo čočkou?

Pokud patříte mezi majitele auta, které má světla s parabolou, doporučujeme sáhnout spíše po výkonově slabší LED žárovce. Proč? Pokud bychom zvolili silnější variantu, mohly by LED diody oslňovat. Nám se u těchto světel osvědčily modely LED H7 M2 nebo LED H4 V10. Oba tyto modely se mohou pochlubit velkou svítivostí (2000 Lm a 3600 Lm) a opravdu dlouhou životností (v obou případech je řeč o 35 000 hodinách). Barevná teplota obou variant je 6000 K.

mceclip0-10

(parabola)

Naproti tomu pro světla s čočkou, někdy také označované jako světla s projektory, jsou vhodné jakékoli žárovky od modelu X10S výše – můžete tedy sáhnout po modelu X11S či například X12. Tyto produkty představují z hlediska výkonnosti silnější variantu.

AXHL-TUN07-PPT-B-A_1_1

(čočka)

Pro lepší představu se můžeme podívat na následující obrázek, který představuje rozdíly ve svítivosti mezi jednotlivými modely.

LED svítivost srovnání

Nezapomeňte na LED adaptéry

Zároveň je třeba zmínit další důležitou věc – pokud nemáte žárovky uchyceny pružinou, budete k montáži potřebovat LED adaptéry. Ty dokážou změnit závit tak, aby bylo možné namontovat LED žárovku bez nutnosti předělání instalace. Tyto adaptéry navíc nejsou použitelné pouze pro LED žárovky – stejně tak se dají využít i pro xenonové výbojky HID. Montáž pak rozhodně patří do rukou zkušených osob.

LED adaptér

 

Zaostřeno na kvalitu

Ať vybíráme LED žárovky pro světla s čočkou nebo parabolou, neměli bychom zapomínat na jedno důležité kritérium, které je pro oba typy společné – tedy na kvalitu. Vybírat jen podle ceny totiž často nebývá ta nejlepší cesta.

Pro nás je kvalita opravdu důležitá. V naší nabídce proto najdete LED světla, která neruší rádio, neblikají a ani nehlásí chybová hlášení. Jedná se o unikátní produkty, které nikdo jiný nemá.

 

Nejste si jisti s výběrem? Obraťte se na nás!

Stále si nejste jisti, zda bude konkrétní typ pro vaše auto tím pravým? Nebo naopak váháte mezi 2 různými typy? Neváhejte nás kontaktovat – s výběrem vám poradíme.

Mohu se spolehnout, že máte kvalitní LED žárovky? 

Můžete. V rámci zvýšení bezpečnosti doporučujeme používat LED žárovky od osvědčených výrobců, pamatujte, že nižší cena nutně neznamená kvalitu, ale často je lepší si za kvalitnější varianty připlatit.  Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení, neblikají a stejně tak neruší rádio. Prohlédněte si naši nabídku zde.

 

Porovnání svítivosti obdélník

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu