FAQ

 • Co máte za produkt? Co je to, čemu se věnujete?

  Naše společnost se zabývá prodejem LED světel na osobní a nákladní automobily. Jakoukoliv žárovku, kterou máte na autě, lze dodat i v provedení LED, např. pokud máte žárovku W5W či H7 atd., vždy existuje i varianta LED a přesně to my děláme. Nahrazujeme současné méně svítivé halogenové žárovky za ledkové. Naše LED žárovky jsou navíc konstruované tak, aby tvořily vždy přímou náhradu bez nutnosti rozsáhlých úprav či přestaveb. Jinými slovy každé žluté světlo na autě lze nahradit bílým ledkovým. Výhodou je, že vaše auto díky našim ledkám omládne.

  AS-PRED-PAK44

 • Proč jsou vaše ledky tak drahé?

  Cena našich produktů vychází z vysoké ceny výrobních materiálů. Nepřeprodáváme LED auto žárovky z internetových online obchodů, ale necháváme si je vyrábět. Proto také na každé sadě LED žárovek naleznete naše logo a originální krabičku. Vzhledem k tomu, že se LED žárovkám věnujeme skoro 10 let, stálo nás velké množství finančních prostředků najít takové LED žárovky, které budou fungovat tak, jak mají. Mimo jiné mají naše LED žárovky vyšší svítivost než většina běžně dostupných modelů na internetu. Ve většině vozidel vám také naše LED žárovky nebudou hlásit chyby prasklé žárovky, neoslňují, často vám vydrží déle a hlavně vám nezačnou po měsíci blikat.

  rozdíl zpátečka

 • Mám klasická světla a chtěl bych je vyměnit za ledky, ale vůbec nevím, co mám dělat?

  Pokud máte tento typ světel jako na obrázku, bude Vám stačit zakoupit model LED H7 M2 , který lze použít do hlavních světel. Výhoda tohoto modelu je, že má umístěné čipy ve stejném místě, jako bývá ohnisko halogenové žárovky, z tohoto důvodu nedochází tedy k oslnění. Pro Váš klid nám do poznámky v objednávce klidně můžete napsat značku a model vozu s rokem výroby.   

   
 • Opravdu mi stačí koupit jen tyto LED žárovky?

  Ano, ve většině případů tomu tak skutečně je. Je pravda, že některá vozidla nemají uchyceny žárovky pružinou, zde je nutné k dokoupit ještě LED adaptéry, které naleznete zde. Ty dokážou změnit závit tak, aby bylo možné namontovat LED žárovku bez nutnosti předělání instalace.

   
 • Když už jsme u toho, která vozidla potřebují nejčastěji LED adaptér?
 • Proč bych si ty LED žárovky vůbec měl pořídit? V čem je to lepší než klasické žárovky a co z toho budu mít?

  Díky LED žárovkám můžete na autě nahradit tradiční žárovky a získat nejnovější technologii osvětlení za dostupnou cenu (není nutné vyměňovat celý světlomet ani kupovat nové auto vybavené LED světly) a ani není třeba provádět žádné dodatečné úpravy na autě. Dalším stěžejním faktorem je bezpečnost. Díky zvýšené viditelnosti se na cestách budete cítit bezpečněji. Vaše auto omládne a díky LED žárovkám budete mít moderní a bělejší osvětlení. LED žárovky vám také přinesou úsporu času, neboť narozdíl od halogenových žárovek mají vyšší životnost a odpadá vám pravidelné měnění žárovek. Dalším důvodem je také zvýšená viditelnost, vzhledem k tomu, že LED žárovky svítí několikanásobně lépe než klasické žárovky, obrovskou výhodou je, že se vám na cestách v noci podaří lépe spatřit případné překážky.

   
 • Ale mám staré auto, mohu dát ledky i tam?

  Ano. LED žárovky jsou univerzální. Každá žárovka totiž existuje i v provedení LED, tedy pokud existuje žárovka W5W či H7 atd., vždy existuje i varianta LED. Naše LED jsou navíc konstruované tak, aby tvořily vždy přímou náhradu bez nutnosti nějakých rozsáhlých úprav. Jinými slovy každé žluté světlo na autě lze nahradit bílým ledkovým. Nehledě na to, že vaše auto díky ledkám rázem omládne. 

  DSC02207-min

   
 • Proč bych měl nakupovat zrovna u vás? V čem jste specifičtí?

  Jsme odborníci. Veškeré naše produkty, které nabízíme, jsme dlouhodobě testovali, než jsme vám je začali nabízet. Máme unikátní produkty. Produkty které tu nikdo jiný nemá a hlavně produkty, které dělají přesně to, co dělat mají. Některé levnější modely LED žárovek totiž často mohou hlásit chybové hlášení na palubním počítači, blikat či velmi brzo odejít. U našich LED deklarujeme velmi vysokou životnost a hlavně funkčnost. Pokud pomineme kvalitu našich produktů, obrovskou výhodou je také to, že nabízíme expresní dobu dodání, většinu produktů máme skladem a snažíme se vám je odeslat ještě tentýž den. Kromě toho si zakládáme na upřímném jednání a s každým zákazníkem se snažíme jednat narovinu.   

   
 • Kolik mě to vůbec bude stát?

  Pokud máte zájem o náhradu LED auto žárovek do hlavních světel, zde začíná cena od 1 366 Kč za obě dvě žárovky. Pokud byste měli zájem o kompletní osazení celého auta ledkami, cena se může vyšplhat od 5 000 Kč do 10 000 Kč.

   
 • Jak mám LED žárovky ve světle umístit? Směrem nahoru nebo dolů?

  LED žárovky vždy umisťujte tak, aby jejich čipy směřovaly vždy do boku.

  Demontujte odnimateinou redukci

   
 • Nebudou ty LED žárovky oslňovat? Už jsem nějaké kupoval a každý na mě blikal...

  I my jsme takové žárovky kupovali, ostatně jich u nás máme plnou bednu… LED žárovky bychom mohli rozdělit na ty kvalitní a nekvalitní. Ty nekvalitní jsou přesně ty, které svítí tam, kam nemají a oslňují protijedoucí řidiče. Nekvalitní LED žárovky mají totiž často čipy o velikosti 7x5mm. Ohnisko halogenové žárovky, má velikost 2x0,5mm. Čip na nekvalitních LED žárovkách je výrazně větší a svítí z výrazně větší plochy. Takové světlo se odráží na výrazně větší plochu, a proto takové žárovky budou vždycky oslňovat. Představte si ale, že kvalitní LED právě neoslňují. Jak je to možné? Naše LED žárovky mají totiž čipy umístěné v místě vlákna o stejné velikosti jako samotné vlákno. 

 • Jak je to s montáží? Není to nic náročného? Nerad bych rozebral půlku auta.

  Ve většině případů je výměna za LED žárovky hračka. Montáž často probíhá tak, že vezmete starou žárovku, demontujete ji a vyměníte ji za novou  Pokud si však nejste jisti s montáží, klidně nám napište či zavolejte a zkusíme vám poradit. 

  Demontujte odnimateinou redukci

   
 • Dobře, dobře, ale stejně, nebylo by možné se domluvit na nějaké montáži od vás?

  Ano, i to by bylo možné. K montáži můžete využít jednoho z našich partnerských servisů. V případě nutnosti nás klidně kontaktujte a žárovky vám necháme namontovat.

 • Proč jsou vaše LED žárovky tak drahé? Na jiných stránkách na internetu jich seženu pět za tu cenu!

  Jak jsme již popsali výše, stojíme si za kvalitou našich produktů a věříme, že za kvalitní produkty se vyplatí si připlatit. Nejsme jako ostatní firmy, které vám nabídnou pouze produkt a tím to pro ně končí. S nákupem LED žárovek si od nás kupujete i kus nás. Kupujete si od nás dvouletou záruku, bezplatné poradenství a sounáležitost do naší komunity ostatních zákazníků. Nepopíráme, že LED žárovky seženete u konkurence levněji, nicméně je nutné podotknout, že ne všechny LED žárovky, které seženete svítí tak, jak mají, nehlásí chyby a neoslňují. Naše LED žárovky jsou charakteristické přesně tím, že veškeré tyto běžné “neduhy” nemají.

 • Je pravda, že za deště je zhoršená viditelnost LED žárovek?

  Často se můžete setkat s tvrzením, že bílé světlo se nehodí do deště, neboť déšť takové bílé světlo pohlcuje. Celá tato problematika je poněkud složitější. Z hlediska LED žárovek existují dvě základní barvy světla 6000K a 4300K, v obou dvou případech LED žárovky dosahují často až o 150% vyšší svítivostí než klasické halogenové žárovky. U varianty 6000K je za deště viditelnost zhruba stejná jako u klasických vláknových žárovek, naopak varianta 4300K se právě perfektně hodí do deště či do mlhy, neboť díky své žlutější barvě dokáže dešťové kapky lépe prosvítit. Nicméně stále je potřeba mít na pamětí, že pokud se jedná o kvalitní model LED žárovek, špatná viditelnost za deště nikdy nenastane.bila_as

   

  IaMG_0972ssa

 • Jaké mi doporučíte LED do předních světel, aby neoslňovaly?

  Do předních světel vám můžeme doporučit náš nejmenší model LED H7 M2, který lze použít do hlavních světel. Výhodou tohoto modelu je, že má umístěné čipy ve stejném místě jako bývá ohnisko halogenové žárovky, z tohoto důvodu nedochází tedy k oslnění. Pro Váš klid nám do poznámky v objednávce klidně můžete napsat značku a model vozu s rokem výroby. 

 • Jak je to s homologací? Co na to STK? Co na to PČR?

  Je nutné zmínit, že žádné LED žárovky do hlavních světel doposud nemají homologaci pro provoz na pozemních komunikacích. Nicméně je nutné podotknout, že v okolních státech EU (Něměcko, Rakousko) (Aktuálně.cz, 2021) již první modely mají homologaci. Je tedy otázka času, než se tento trend rozšíří i do České republiky. Co se STK týče, na STK se většinou měří pouze sklon světel, nikoli jejich svítivost, jinými slovy pokud ledky svítí tam, kam mají, máme zkušenost s tím, že na STK proběhlo vždy vše v pořádku, neboť jediné, co se lišilo oproti klasickým žárovkám, byla barva světla. V dnešní době se již dají pořídit i LED žárovky o barevné teplotě 4300K, které simulují barvu klasické halogenové žárovky, a tedy rozdíl je skoro nerozpoznatelný. Problémy nastávají spíše v případě použití nekvalitní sady, u které je na první pohled vidět, že oslňuje ostatní řidiče.

  as_ctverec_uziti_white_Kreslicí plátno 1-min

 • Jak můžete LED osvětlení vůbec prodávat? Vždyť to musí strašně oslňovat!

  Teď to bude znít absurdně, ale kvalitní LED právě že neoslňuje. Protijedoucí řidiče LED žárovky mohou oslnit v momentě, pokud máte zašlé či vypálené odrazové plochy světlometů. Pro maximalizaci užitku LED osvětlení navíc doporučujeme výměnu světel za nové.

  aspat

  Ano, je pravda, že levné LED žárovky s velkými čipy skutečně oslňují a to i přes to, že mají ve většině případů nižší svítivost než halogenové žárovky. Naopak dražší LED mají svítivost třeba i 7000lm, a přesto neoslňují. Jak je to možné? Nejde tedy o svítivost, ani o barvu, ale o umístění a velikost ohniska.

 • Již jsem v minulosti kupoval nějaké LED žárovky, ale hlásily mi chybu, vaše to nedělají?

  Ve většině vozidel se nám nestává, že by naše LED žárovky hlásily chybová hlášení. Je to z jednoduchého důvodu, většina našich LED žárovek totiž disponuje odpovídajícím odběrem proudu, díky tomu řidící jednotka vozu nepozná, že došlo k výměně za LED žárovky, a proto nehlásí chybová hlášení. Pokud jste již někde někdy nějaké žárovky kupovali, klidně se na nás obraťte a poradíme vám co s tím.

  as_chyba-2

 • Co je to can-bus? Mají vaše LED žárovky can-bus?

  Can-bus označuje způsob komunikace mezi jednotkami, senzory a čidly v autě, která probíhá pomocí datového kabelu. Samotné LED žárovky can-bus mít tedy nemohou. Can-bus totiž není nějaká součástka uvnitř LED žárovek. Tak jak to tedy je? Kvalitní LED žárovky, musí mít daný minimální odběr proudu. Pokud tento odběr proudu nedosahuje požadovaného množství, tak řídicí jednotka auta považuje LED žárovku za vadnou a potom začne hlásit chybu prasklé žárovky. Řešením je tedy vždy použit vhodné LED (s odpovídajícím odběrem). Je tedy irelevantní, zda prodejce žárovku označují jako, že má can-bus či nikoliv, vždy hraje roli odběr proudu (minimální příkon) LED žárovky. Díky tomu naše LED žárovky na většině vozidel nehlásí chybová hlášení.

 • Vejdou se mi LED žárovky vůbec do světel?

  Ve většině případů se vám naše LED žárovky do světel vejdou, pro váš klid můžete objednat nejmenší model, který máme v nabídce, a to LED H7 M2.

  Rozměry M2 

 • Mohu LED žárovky uzavřít do světla? Nepoškodí se nic?

  Zatím jsme se nesetkali s tím, že by došlo k poškození našich LED žárovek tím, že byly uzavřeny ve světlometu. Vzhledem k tomu, že naše LED žárovky jsou velmi kvalitní a musejí odolávat častým vibracím a otřesům, nemusíte se tedy bát poškození a můžete je ve světlech uzavřít.

  ezgif.com-gif-maker

 • Proč mají LED žárovky ventilátory?

  Je to z důvodu, aby LED žárovky vydržely déle a byly účinnější, proto musí být dobře chlazeny. Proto se v LED světelných objevují ventilátory, ale není to jediný způsob, jak LED žárovky dobře chladit.

  f440415503d5684ff6d79d641c576f04d162fb04_original

 • Mám světla s čočkou a chtěl bych dát LED, prosvítí vaše ledky čočku?

  Ano, naše ledky bezproblému prosvítí světla s čočkou. Pro váš typ vozidla bude nutné zakoupit silnější LED žárovky od řady X10S. Tedy X10S, X11S či X12.

 • Mám xenonová světla a chtěl bych zkusit LED "výbojky", máte pro mě něco?

  Za nedlouho připravujeme i takovou variantu, sledujte nás, ať jste stále v obraze!

 • Máte ledky i do zadních světel? Do brzdových světel?

  LED žárovky do zadních světel (tedy do obrysových či brzdových) nedodáváme. Zatím se nám totiž neodzkoušely varianty, které by dlouhodobě vydržely. Můžete se na nás však obrátit a třeba něco vymyslíme.

 • Jsou vaše produkty z Číny?

  Ano, naše produkty se vyrábí v Číně, stejně tak většina současné elektroniky. Je nám jasné, že každý si představí nějaké levné cetky. Není tomu tak ale vždy. Naše žárovky jsou důkladně testovány, kontrolovány a certifikovány podle požadavků nejvyšších standardů.

 • Jak namontovat LED žárovky? Máte k dispozici manuál?
  Klepnutím stáhnete manuál v PDF.

Nenašli jste zde odpověď na vaše otázky? Klidně se na nás obraťte a pomůžeme vám.

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu