FAQ

 • Mohou s výměnou rádia nastat nějaké komplikace?

  Žádné komplikace pochopitelně nastat nemohou. Pokud však vlastníte koncernové vozy VW do roku 2005, je často potřeba vyměnit i tzv. gateway jednotku.

  Centrální řídicí jednotka vozu je stěžejním místem celé elektrické sítě automobilu a propojuje datová vedení. Zejména sběrnice CAN-BUS, a to CAN (A) hnacího ústrojí a CAN (K). GATEWAY je tedy sběrnice komfortního systému a zpracovávají jejich informace v prvku. Zároveň sestavuje části informací z různých datových zpráv do nové datové právy pro druhé datové vedení CAN-BUS. Gateway jednotka se stará hlavně o odpojení zůstatkového proudu po vypnutí klíčku, dokáže také regulovat fungování klimatizace a sleduje elektrická zařízení, která nejsou přímo napojená na CAN-BUS (např. pojistky, kombinovaný přepínač pod volantem atd.).

  Zdroj: https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=17509 

 • Mám Octavii 2, jaké mám vybrat rádio? Stačí Windows nebo raději Android? Článek???

  Odpověď na tuto otázku teprve připravujeme...

 • Četl jsem, že tyto „Čínská“ autorádia mají prý zhoršený příjem signálu, co je na tom pravdy?

  Bohužel je nutné opravdu deklarovat, že příjem signálu se originálnímu rádiu nevyrovná. Avšak na druhou stranu naše rádia nabízí tolik vymožeností, že tento fakt snadno přehlédnete. Existují však možnosti, jak ten příjem signálu maximalizovat.

  První možností je koupě úplně nové antény (odkaz), dále doporučujeme koupit také Anténní napáječ a slučovač FAKRA-FAKRA se zabudovaným zesilovačem (odkaz). Pokud i přesto signál rádia je slabý bude potřeba provést aktualizaci dat v nastavení rádia (WINCE).

 • Chtěl bych kompletní návod k rádiu, kde ho najdu? Odkaz ke stažení

  Kompletní návod k vašemu autorádiu naleznete zde (odkaz bude doplněn)

 • Chtěl bych kompletní návod k rádiu, kde ho najdu? Odkaz ke stažení

  Kompletní návod k vašemu autorádiu naleznete zde (odkaz bude doplněn)

 • Rádio po mně chce nějaké heslo, co mám dělat?

  Pokud po vás rádio chce heslo nebo číselný kód, tak se jedná pojistku proti tomu, abyste nevědomě nenarušili nějaké funkce. Hesla, která se často používají jsou tato: (bude doplněno)

 • Jak mám změnit podsvícení rádia?

  Na hlavní obrazovce přejděte až dolů na setup a následně klikněte na ikonku About device. V pravém horním rohu klikněte na Factory setting a zadejte heslo 3711. Poté zvolte Others a na 4. řádku ILI Color, vyberte barvu 1 až 7 a klikněte na Save.

 • Rádio mi vybíjí baterku, co mám dělat?

  Pokud Vám autorádio vybíjí baterku, může to být způsobeno buď špatným zapojením nebo zastaralou gateway jednotkou. Gateway jednotka se stará hlavně o odpojení zůstatkového proudu po vypnutí klíčku, dokáže také regulovat fungování klimatizace a sleduje elektrická zařízení, která nejsou přímo napojená na CAN-BUS (např. pojistky, kombinovaný přepínač pod volantem atd.).

 • Moje auto má pouze jeden konektor na anténu, co mám dělat?

  Pokud ve vašem voze máte jako koncovku rádia tzv. fakra konektor. Je potřeba zakoupit redukci, která ze dvou anténních kabelů udělá jeden. Odkaz ke koupi naleznete zde.

 • Když volám, tak mě téměř nikdo neslyší, nedalo by se to zlepšit?

  Pokud jste během telefonování zaznamenali špatnou citlivost mikrofonu zřejmě bude potřeba dokoupit externí mikrofon. Odkaz ke koupi naleznete zde.

 • Mám problém se zrněním obrazu po zapojení parkovací kamery.

  Pokud jste zapojili parkovací kameru a při zařazení zpátečky vám zrní obraz, zřejmě jste ji zřejmě zapojili na osvětlení zpátečky. Nejlepším řešením je napájet parkovací kameru přímo z autorádia.

 • Jak můžete LED osvětlení vůbec prodávat? Vždyť to musí strašně oslňovat!

  Teď to bude znít absurdně, ale kvalitní LED právě že neoslňují. Protijedoucí řidiče začnou LED žárovky oslňovat právě v momentě, pokud máte zašlé či vypálené odrazové plochy světlometů. Pro maximalizaci užitku LED osvětlení doporučujeme výměnu světel za nové.

 • Je pravda, že za deště je zhoršená viditelnost LED žárovek?

  Toto je častý mýtus, který samozřejmě není pravdivý. LED žárovky disponují často až o 150% vyšší svítivostí než klasické halogenové žárovky. Pokud se jedná o kvalitní model zhoršená viditelnost za deště, určitě možná není.

 • Jaké mi doporučíte LED do předních světel, aby neoslňovaly?

  Pro sdělení cenové nabídky nám napište zprávu včetně názvu a modelu vašeho vozidla. Kolegové následně prověří dostupnost a zašlou Vám cenovou nabídku.

Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Sleduj @autavestylu na Instagramu