Jak jsem za pár korun zlepšil svítivost hlavních světel?

Možná jste si všimli, že v posledních letech se víc a víc dostávají do popředí ledkové náhrady místo klasických H7 nebo H4 žárovek. Řekl jsem si, že tomu dám šanci a minimálně otestuju, jak je to náročné namontovat a jak to vlastně svítí. Samozřejmě, že na internetu se občas setkáte s rozporuplnými názory,  jak to tam nepatří, že to tam nemá co dělat, že to stejně nesvítí a nebo že to na cestách ohrožuje i děti, co právě vyšli na vycházku ve školce.

 Samotná montáž zabrala asi minutu

Samotného mě překvapilo, jak snadné je takové LED žárovky vyměnit. Vše pasuje do originálních štekrů a stačilo zapojit a vyndat původní halogenku, v mém případě H7, kterou jsem tam měl. Každé světlo se skládá z krytky, ve které jsou uložené klasické vláknové žárovky. Takže nejprve začnete tím, že demontujete krytku.

ezgif.com-gif-maker  

 

Klíčová část, sundejte plastovou patici z ledky

Pokud si myslíte, že ledky do světla jen strčíte a zacvaknete, pak se pletete. Musíte totiž z LEDkové žárovky demontovat odjímatelnou plastovou patici, tu přichytit ve světle a až pak tak manontovat tělo LED žárovky 

Demontujte odnimateinou redukci_1

Zkontrolujte radši lom světla

Vzhledem k tomu, že jsem kupoval kvalitní ledky, u kterých prodejce deklaroval montáž plug&play, stačilo tedy jen žárovky namontovat a zapojit. Výhodou je, že rozdíl ve svítivosti poznáte téměř ihned. U některých levnějších LED žárovek je totiž ještě nutné seštelovat světlomety, zde tomu tak naštěstí nebylo.  Výsledek můžete zhodnotit na fotce níže. 

lom v parabole  

 

Kolik to celé stálo? 

Vzhledem k tomu, že jsem chtěl vyzkoušet, jak zda zmíněná změna vůbec k něčemu bude, zakoupil jsem ten nejlevnější model v nabídce, v přepočtu za 1 399 Kč.  

 Funguje to?

Neměl jsem od toho velké nároky, nicméně musím říct, že to skutečně funguje. Rozdíl ve svítivosti je vidět i během dne a okamžitě. Nejvíce jsem ocenil, že není nutné kupovat rozsáhlé drahé přestavbové sady či xenonové světlomety. Takže ano, výměna ze ledky v mém případě opravdu zafungovala. 

Které jsem kupoval?

Vzhledem k tomu, že mám auto, které má světlomety s parabolou, kupoval jsem nejlevnější model Autožárovky LED H7 model M2 2 ks.

Výhoda těchto LED je, že navíc nehlásí chybová hlášení na palubce, neblikají a neruší rádio.

ihMwMq

06

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu