5 mýtů o LED auto žárovkách

Pokud jste byli někdy svědky internetových debat, jistě jste se museli setkat s názory, že LED žárovky oslňují, hlásí chyby či do světel prostě nepatří. Naším úkolem dnes bude na většinu těchto mýtů zareagovat a vyvrátit je. Pohodlně se tedy usaďte, uvařte si kafe a nechte si chutnat. 

1) Všechny LED žárovky oslňují

Na začátek si pojďme tento problém trochu představit. Oslnění je jev, během kterého se v zorném poli oka vyskytnou příliš velké jasy nebo jejich rozdíly prostorové či časové kontrasty jasu překračují adaptabilitu zraku, při oslnění nastává ztížená činnost zrakového systému. Z hlediska auto osvětlení k oslnění dochází zejména ze dvou důvodů. Prvním důvodem mohou být nevhodně zvolené žárovky, takové žárovky které nevyzařují světlo tam, kam mají, ale především vyřazují světlo směrem nahoru, a to přímo na protijedoucí řidiče. Dalším důvodem, které často způsobují oslnění, jsou často také nevhodně seřízená světla. K seřízení světel dochází buď pomocí šroubů, které naleznete na každém světlometu a nebo na přístroji, který se jmenuje regloskop. Tento přístroj naleznete většinou v každém dobře vybaveném autoservisu nebo na stanicích technické kontroly. Teď, když už víme, co je to oslnění a jak vzniká, se vraťme zpátky k ledkám. U LED žárovek je to trochu složitější. Problém týkající se oslňování se často týká levných LED žárovek, které jsou běžně dostupné na internetu. Vzhledem k tomu, že internet je těmito levnými modely přehlcen, tak přesně tady nastává problém. Většina levných LED žárovek má totiž čipy o velikosti 7x5mm. Naopak ohnisko halogenové žárovky, má rozměry pouze 2x0,5mm. Čip na takových LED žárovkách je tedy výrazně větší, a proto svítí z výrazně větší plochy. Logicky se toto světlo odrazí na výrazně větší plochu, což způsobí zmíněné oslnění. Jenže jak z toho ven? Kupovat LED žárovek, které mají umístěné čipy ve stejném místě a o stejné velikosti, jako bývá vlákno halogenové. V naší nabídce všechny tyto LED najdete. Tento mýtus tedy není pravdivý.

aspat

2) Při nehodě máte problém

Pokud se během dopravní nehody přijde na to, že je na autě nepovolená instalace LED osvětlení, muselo by se prokázat, že k předmětné nehodě došlo opravdu kvůli oslnění protijedoucího vozidla a také, že přímo to bylo příčinou té nehody. V běžné praxi to ale je často tak, že když LED žárovky svítí, jak mají, tak se s tímto nesetkáte.

 

 

3) LED žárovky jsou na cestách nebezpečné

Toto je další mýtus, který se nezakládá na pravdě. Pokud porovnáte halogenové žárovky s LED žárovkami, tak zjistíte, že halogenové žárovky mají nižší svítivost, což naopak může vést k tomu, že řidič včas nezareaguje na patřičné překážky. Nehledě na to, že halogenové žárovky jsou považovány za větší bezpečnostní riziko, neboť dosahují vyšších teplot, což představuje riziko vzplanutí, pokud se sklo vlákna dostane do kontaktu s hořlavým materiálem. Navíc daleko větší nebezpečí představují řidiči, kteří jezdí s neseštelovanými světly a tím oslňují ostatní na cestách. Nehledě na to, že klasické vláknové žárovky mají nižší životnost než LED žárovky, a tak se často stává, že často odcházejí.

 

4) Když vyměníte žárovky za ledky, budou vám automaticky hlásit chybu

Pokud jste se někdy setkali s tím, že po výměně klasických žárovek za LED žárovky, Vám na palubce vyskočila chyba, je možné, že to bylo způsobeno díky nižšímu příkonu žárovek. Většina našich LED žárovek však disponuje odpovídajícím odběrem proudu a díky tomu řidící jednotka vozu nepozná, že došlo k výměně za LED žárovky, a proto nehlásí chybová hlášení. Pokud jste již někde někdy nějaké žárovky kupovali, klidně se na nás obraťte a poradíme vám co s tím.

5) Bílé světlo v mlze je horší než žluté

Tohle jediný mýtus, o kterém by se dalo polemizovat. V prvé řadě je nutné zmínit, že nezáleží na barvě svetla, ale především na úhlu emitovaného zdroje světla. Mlha se totiž skládá z malých vodních kapiček, které odráží dopadající světlo zpět. Čím větší úhel je mezi kuželem světla vrhaného mlhovým světlem a okem řidiče, tím je méně světla odraženo zpět do oka řidiče a tím řidič lépe vidí. Přesto ale existují i varianty o barevné teplotě 4300K, které jsou barevně shodné jako klasické obyčejné žárovky. V případě použití správné a kvalitní sady není rozdíl mezi bílým a nažloutlým světlem vůbec znát. Navíc v naší nabídce naleznete i "žlutější" varianty LED, které jsou do mlhy naprosto ideální.

as_mlha

Dobře, dobře, ale otázka je, kde sehnat kvalitní LED žárovky?

Pokud jsme vás dostatečně přesvědčili, že to opravdu stojí za to vylepšit vzhled vašeho vozu či zvýšit bezpečnost na cestách, můžete mrknout na naší nabídku, kde naleznete veškeré LED žárovky na téměř všechna vozidla. Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení a neblikají, stejně tak neruší rádio. Veškeré naše produkty, které nabízíme, jsme dlouhodobě testovali, než jsme je začali nabízet. Máme produkty, které tu nikdo jiný nemá a hlavně produkty, které dělají přesně to, co dělat mají. U našich LED deklarujeme velmi vysokou životnost a hlavně funkčnost.  Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, klidně se na nás obraťte.

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu