Hodí se vůbec ledky do světel, které byly konstruovány pro halogenové žárovky?

Hodí se vůbec ledky do světel, které byly konstruovány pro halogenové žárovky?

Každé světlo bylo konstruováno pro konkrétní světelný zdroj, například halogenové světlo pro klasickou vláknovou žárovku, xenonové světlo pro xenonovou výbojku. Jenže jak je to s LED žárovkami? Ve většině případů žádný ledkový světlomet neexistuje. Přichází tedy otázka, je možné do obyčejného světla umístit LED žárovky? Odpověď na tuto otázku není zcela jednoduchá. Fyzicky LED žárovky do halogenového světla asi umístíte. Ale budou svítit tak, jak mají? Budou svítit tam, kam mají? Ne všechny a vždy. Více informací si prozradíme v dnešním článku. Autožárovky LED H7 model M2 2 ks - AutaVeStylu s.r.o.Záleží hodně na konkrétním typu LED žárovek

Už víte, že LED auto žárovky ve většině případů do klasického světla dostanete. Každá LED žárovka by měla být totiž konstruována tak, aby bylo možné ji namontovat do klasického světla pro halogenovou žárovku, proto vždy LED žárovky často nesou paradoxně označení LED H7, H1 apod. Ve většině případů sedí i konektory a patice. Nicméně je nutné zmínit, že některé levnější LED žárovky nemají často vhodně zkonstruované patice a někdy je nutné je upravovat, abyste je dostali do světlometu. 

Rozměry

V případě koupě LED žárovek vás mohou limitovat pouze rozměry. Některé levnější LED žárovky mají totiž až moc velké rozměry, buď je příliš velké samotné tělo nebo jejich chladič. Díky tomu se často nevejdou do světel a takové LED žárovky jsou pak nepoužitelné. Dražší LED žárovky jsou často vyrobeny tak, že kopírují rozměry halogenových žárovek tak, aby pasovaly pouhou výměnou kus za kus a vy tak neměli žádné starosti. 

Porovnání svítivosti obdélník

 

A nebudou v klasických světlech oslňovat? 

Nemusí to tak nutně být. Pojďme si tuto problematiku blíže představit. Tento problém se často týká levných LED žárovek. Tyto LED žárovky mají totiž často čipy o velikosti 7x5mm, kdežto ohnisko halogenové žárovky, má rozměry pouze 2x0,5mm. Čip na takových LED žárovkách je výrazně větší a svítí z výrazně větší plochy. Proto takové LED žárovky budou vždy oslňovat. Dražší LED žárovky mají umístěné čipy ve stejném místě a o stejné velikosti, jako bývá vlákno halogenové, proto tedy u dražších LED žárovek často nedochází k oslnění.  Navíc i přes to, že levné LED žárovky mají často nižší svítivost než halogenové žárovky, tak taktéž oslňují. Naopak dražší LED mají svítivost třeba i 7000lm, a přesto neoslňují. Jak je to možné? Nejde tedy o svítivost, ani o barvu, ale o umístění a velikost ohniska, ze kterého světlo vychází.  

mceclip0-13 

zdroj: FB skupina autavestylu club

Shrnutí

Kvalitní LED žárovky jsou navrženy tak, aby dokonale kopírovaly rozměry halogenové žárovky. Jinými slovy, pokud zvolíte pro vaše vozidlo správný model LED žárovek, je téměř vyloučené, že by je z nějakého důvodu nešlo namontovat na auto. Jediné, co vás může limitovat během výběru je jejich velikost a velikost jejich ohniska. Naše LED žárovky mají svým optimálním malým rozměrům výhodu, že se téměř vždy vejdou do světlometu a vy budete moci bez problémů uzavřít jeho kryt. Myslete také na to, že nízká cena vždy nutně neznamená úsporu, je to z toho důvodu, že levnější LED žárovky jsou často nekvalitně zpracovány a mají nízkou životnost a vy tak musíte brzy koupit zase další. Naše LED žárovky vydrží často i déle než 3 roky. Můžete se o tom dočíst v našem rozhovoru s naším spokojeným zákazníkem, který naleznete zde

 

Kde kvalitní LED žárovky sehnat?

Pokud jsme vás již dostatečně přesvědčili, že i halogenové světlo je vhodné pro LED žárovky, budeme rádi, když mrknete na naší nabídku, kde naleznete veškeré LED žárovky na téměř všechna vozidla. Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení, neblikají, stejně tak neruší rádio. Prohlédněte si naši nabídku zde. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, klidně se na nás obraťte.

   

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu