LED blinkry: Má smysl je pořizovat?

LED blinkry nejsou typ LED žárovky, o které bychom většinou uvažovali jako první. Mnohé by mohlo dokonce napadnout, zda má pořízení takových blinkrů vůbec smysl. Dnes si proto právě na blinkry ve spojitosti s LED žárovkami posvítíme.

Má to smysl. Teoreticky.

Dá se říci, že teoreticky pořízení LED blinkrů smysl má. Pokud máme samozřejmě na mysli kvalitní blinkry. Takové produkty totiž vyzařují poměrně výrazné světlo – jejich zřetelná signalizace je tak nepřehlédnutelná. Je v tom ale jeden háček – k němu se dostaneme níže.

Proč je chtít?

Kromě toho, že kvalitní LED blinkry poskytují výraznou signalizaci, mají ještě několik dalších výhod, které rozhodně nejsou k zahození. LED světla například představují ekologičtější variantu (ačkoli samozřejmě i ony vliv na přírodu mají) – spotřebovávají totiž zhruba o 80 % méně energie, navíc mají výrazně delší životnost. A když doslouží? Dají se jednoduše zlikvidovat, protože neobsahují žádné toxické látky.

 

 

Kvalitní blinkry jsou také vysoce odolné – kvalitním blinkrům, jako jsou například naše LED blinkry pro Škoda Superb 2, totiž nevadí otřesy ani extrémnější teploty, navíc jsou voděodolné. A životnost? Ta činí zhruba 50 000 hodin.

Za zmínku pak rozhodně stojí i vzhled. Například extrémně svítivé LED autožárovky blinkrů PSX24W svítí v krásné oranžové barvě, které vytváří 21 LED SMD diod.

U LED blinkrů se samozřejmě můžeme setkat i s řadou dalších plusů. Mezi ně patří například absence hlášení chyby na palubce.

Má to háček...

Jak už jsme však zmiňovali, celá věc má jeden háček. Ten představuje homologace. Bohužel, pokud ji LED blinkr (či jakákoli LED autožárovka) nemá, nesmí se používat na veřejných komunikacích.

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu