LED žárovky místo xenonových výbojek. Další inovace, kterou nikde jinde neseženete

LED žárovky místo výbojek. Další inovace, kterou nikde jinde neseženete

LEDková výbojka nebo LED žárovka místo xenonu, že je to protimluv? Díky nám už ne. Ano, čtete správně. Dnes se již dá pořídit náhrada místo klasických xenonových výbojek za LED variantu. V následujícím článku si představíme, proč byste do toho měli jít a jaké jsou výhody této přestavby.   Bude to vůbec pasovat?

Proč bych si je měl kupovat? Řeknete mi o tom víc?

Obrovskou výhodou je, že výměna je velmi jednoduchá. Stačí je vyměnit pouze kus za kus. Nehledě na to, že LED žárovky mají vyšší životnost než xenonové výbojky, a tedy vám odpadá pravidelné měnění výbojek, které se navíc často doporučuje měnit v páru. Dále také u novějších aut stále funguje možnost natáčení světel, adaptibilita světel či funkce pod názvem AFS. V neposlední řadě také vyděláte na tom, že získáte zhruba o 30% více světla než díky klasickým xenonovým výbojkám. Tyto LED žárovky mají tu výhodu, že svítí více do stran, což jistě oceníte během cest v noci. Dále vás také potěší jejich design, který se vyznačuje svou sněhobílou barvou.

 

 Jak je to s montáží? Na autě mám předřadník, musím nějak upravovat elektriku?

Budete se divit, ale  montáž je velmi jednoduchá. LED žárovky s paticí D1S/D2S/D3S a další napojíte přímo na původní kabel, který vedl do demontované xenonové výbojky. Nemusíte se bát ani toho, že vám vyměněné žárovky budou hlásit chybu na palubním počítači, budou totiž dělat přesně to, co dělat mají.

Snímek obrazovky 2022-08-07 v 12.47.08

Na fotce vidíte umístěnou LED auto žárovku D1S ve světlometu její konektor a konektor, který zůstal ve světle. Stačí tedy jen konektory propojit a tím to končí. Elektriku tedy není potřeba ani nijak upravovat.

 

 

 

 Na videu výše můžete vidět rozdíl mezi klasickou xenonovou výbojkou a LED žárovkou D3S.

Výhodná cena

Kvalitní výbojky D1S/D2S/D3S/D5S v průměru stojí kolem 1 000 Kč/ks s tím, že je nutné je pravidelně měnit, když dojde k vysvícení. LED žárovky D1S/D2S/D3S/D5S stojí zhruba 2499 Kč, ale jejich výhoda je, že vám vydrží déle, a tím vám odpadají starosti s neustálými výměnami a ještě jako bonus svítí o poznání lépe.

 Jezdíte hodně v noci? Rozdíl poznáte, běžte do toho všema deseti.

Pokud často cestujete v noci, zejména na neosvětlených cestách, pak jsou LED žárovky místo xenonových výbojek přesně to, co hledáte. Díky nim totiž uvidíte i za ta nejtemnější zákoutí, která vás na cestách mohou potkat. Často nám zákazníci píší, že díky těmto žárovkám včas spatřili zvěř na cestách a vyhnuli se srážce.

IMG_1624

 

Za deště i mlhy nemáte co ztratit

U LED žárovek D1S/D2S/D3S/D5S oceníte jejich perfektní svítivost i za deště či mlhy. U některých LED žárovek se totiž stává, že jakmile zaprší, sníží se jejich svítivost, respektive za deště skoro nic neuvidíte. U těchto se nemusíte bát, ani u jedněch ani u druhých toto nehrozí. 

 

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu