Praskla mi žárovka a chtěl bych dát ledky. Co mám dělat?

Pokud máte typ světel jako na obrázku, můžete rovnou objednat model LED H7 M2 , který lze použít do hlavních světel. Výhoda tohoto modelu je, že má umístěné čipy ve stejném místě, jako bývá ohnisko halogenové žárovky, z tohoto důvodu nedochází tedy k oslnění. 

mceclip0-10

 

 

 

Jak je to s montáží? Není to nic složitého? 

Ve skutečnosti ani ne. Ve většině případů je výměna za LED žárovky hračka. Montáž probíhá často tak, že vezmete starou žárovku, demontujete ji a vyměníte ji za novou. Celý návod jak namontovat LED žárovky naleznete zde.

Simple Ways to Replace a Headlight Adjustment Screw

 

Nebudu s tím oslňovat?

Nemusíte se bát. S našimi LED žárovkami určitě oslňovat nebudete, a to z jednoho prostého důvodu, LED žárovky bychom totiž mohli rozdělit na ty kvalitní a nekvalitní. Ty nekvalitní jsou přesně ty, které svítí tam, kam nemají a oslňují protijedoucí řidiče. Nekvalitní LED žárovky mají totiž často čipy o velikosti 7x5mm. Kdežto ohnisko halogenové žárovky, má velikost pouze 2x0,5mm. Čip na nekvalitních LED žárovkách je výrazně větší a svítí z výrazně větší plochy. Takové světlo se odráží na výrazně větší plochu, a proto takové žárovky budou vždycky oslňovat. Představte si ale, že kvalitní LED právě neoslňují. Jak je to možné? Naše LED žárovky mají totiž čipy umístěné v místě vlákna a o stejné velikosti jako vlákno běžné žárovky.

mceclip0-13

Není to nebezpečné?

Nemusíte se bát. Nebezpečné to určitě není. Pokud porovnáte svítivost halogenových žárovek s LED žárovkami, tak zjistíte, že halogenové žárovky mají nižší svítivost, což naopak může vést k tomu, že řidič včas nezareaguje na patřičné překážky. Nehledě na to, že halogenové žárovky jsou považovány za větší bezpečnostní riziko, neboť dosahují vyšších teplot, což představuje riziko vzplanutí, pokud se sklo vlákna dostane do kontaktu s hořlavým materiálem. Nehledě na to, že klasické vláknové žárovky mají nižší životnost než LED žárovky, a tak se často stává, že vám dříve odejdou. Pokud máte ještě nějaké další otázky, mrkněte do naší sekce nejčastějších dotazů.


Vybírejte hlavně kvalitní žárovky

V rámci zvýšení bezpečnosti používejte pouze žárovky osvědčených výrobců, pamatujte, že nižší cena nutně neznamená kvalitu, ale často je lepší si za kvalitnější varianty připlatit.  Také doporučujeme si zkontrolovat, zda vám svítí všechny žárovky na vašem voze, jako jsou blinkry, brzdové žárovky, parkovací či couvací. Všechna naše světla nehlásí chybová hlášení, neblikají, stejně tak neruší rádio. Prohlédněte si naši nabídku zde.

 

Porovnání svítivosti obdélník

 

 

Naše světla

Zobrazit vše

Máš nějaký náš produkt? Označ @autavestylu na Instagramu